sergiej

W pierwszych zawodach Mistrzostw U23 w sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym w Dolinie Płomieni, czyli w Val di Fiemme zwyciężył główny faworyt, czyli Sergey Ustiugov. Konrad Motor w swoim ćwierćfinale zajął miejsce 5. Ostatecznie Polak zakończył zmagania na 22. pozycji.

Kwalifikacje:

Sergey Ustiugov zwyciężył w eliminacjach do sprintu U23 rozgrywanego stylem łyżwowym. Drugie miejsce zajął reprezentant Norwegii Sondre Turvoll Fossli, a trzecie Rosjanin Roman Tarasov.

Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Konrad Motor, który uplasował się na 17. miejscu ze stratą +7,5 sekundy do zwycięzcy. Oznacza to, że Konrad zaprezentuje się w ćwierćfinale jako jedyny zawodnik z naszego kraju. Jeśli chodzi o pozostałych naszych biegaczy, to Mateusz Ligocki zajął 54. miejsce, Paweł Klisz 58., a Mariusz Dziadkowiec-Michoń 62.

WYNIKI KWALIFIKACJI

Konrad Motor zaprezentuje się w 2. ćwierćfinale, a jego rywalami będą: Renaud Jay, Maicol Rastelli, Gleb Retivykh, Damien Tarantola oraz Gustav Eriksson.

Finały:

Złoty medal wywalczył Sergey Ustiugov, który tradycyjnie po starcie zaczął spokojnie, ale już na pierwszym podbiegu pokazał ponownie moc, szybko objął prowadzenie i nie oddał go już do mety. Srebro wywalczył reprezentant Francji Paul Goalabre ogrywając na finiszu Szwajcara Romana Schaada, który tym samym sięgnął po brązowy krążek. Czwarte miejsce zajął Włoch Maicol Rastelli, piąte znany biegacz z Rosji Gleb Retivykh, a szóste Norweg Sondre Turvoll Fossli.

Konrad Motor w swoim ćwierćfinale zajął miejsce 5. Przez dłuższy czas reprezentant Polski utrzymywał się na miejscu 5. oraz 6. Ostatecznie nasz reprezentant zakończył zmagania na 22. miejscu.