Kolejnym, ósmym biegiem Slavic Cup w biegach narciarskich (Puchar Kontynetalny) był bieg kobiet na 10 kilometrów stylem klasycznym.W Szczyrbskim Plesie, gdzie przeniesiono zawody z Gerlachova swoje czwarte zwycięstwo odniosła Ewelina Marcisz(FOTO) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.Na drugiej pozycji ze stratą niecałych 30 sekund do Eweliny sklasyfikowano reprezentantkę gospodarzy Katerinę Johanson, a najniższy stopień podium wywalczyła prowadząca w klasyfikacji generalnej SC Justyna Mordarska strata 1 minuta i 14 sekund.Czwarte miejsce w biegu zajęła Martyna Galewicz, a piąte Anna Staręga.W tym samym dniu z dystansem 15 kilometrów zmierzyli się panowie.Różnice czasowe pomiędzy zawodnikami pierwszej szóstki były zdecydowanie większe niż u pań.Zwyciężył Martin Bajcicak, o 1,18 min przed Ivanem Batorym i Mariuszem Michałkiem, którego strata do zwycięzcy wyniosła już dwie minuty i 2 sekundy.Kolejne 29 sekund stracił czwarty na mecie zawodnik UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga.Piąta lokata to Ukrainiec Artur Herhardt, który wyprzedził o jedną dziesiątą sekundy Sebastiana Gazurka.Jan Antolec zajął siódme miejsce, a Marcin Rzeszótko zamyka pierwszą dziesiątkę.Bieg ukończyło 20 zawodników.