Jessica Diggins

Puchar Świata w biegach narciarskich przeniósł się w ten weekend do Kanady, gdzie już dzisiaj odbyły się pierwsze zawody. Zarówno panie jak i panowie biegali dzisiaj na dystansie 15 kilometrów techniką dowolną ze startu wspólnego. U kobiet najlepsza była Jessi Diggins, natomiast u mężczyzn wygrał Simen Hegstad Krueger. Pierwsze podium w Pucharze Świata zanotował natomiast Austriak, Mika Vermeulen, który biegaczem narciarskim jest od kilku lat, a wcześniej uprawiał kombinację norweską.   

 

Kobiety

 

W zawodach kobiet najlepsza okazała się Jessi Diggins. Amerykanka przybiegła na metę z czasem 40:26.0. Drugie miejsce ze stratą 2.6 sekundy zajęła reprezentantka Francji, Delphine Claudel, a trzecia była Heidi Weng z Norwegii. Kolejne miejsca zajęły Astrid Oeyre Slind, Flora Dolci i Teresa Stadlober. Polki nie startowały.

 

WYNIKI

 

Mężczyźni

 

W zawodach mężczyzn zwycięstwo odniósł Norweg Simen Hegstad Krueger, który na metę przybiegł z czasem 36:06.5. Drugi był jego rodak, Harald Oestberg Amundsen, który stracił do Kruegera 9.8 sekundy. Trzecie miejsce zajął reprezentant Austrii, Mika Vermeulen, który jeszcze kilka lat temu uprawiał kombinację norweską. Po dwóch czwartych miejscach w tym sezonie, które Austriak zajmował w Ruce i w Val di Fiemme, dzisiaj po raz pierwszy udało mu się znaleźć na podium w zawodach najwyższej rangi. Ogromne gratulacje! Kolejne miejsca zajęli Friedrich Moch z Niemiec, Jens Burman ze Szwecji, a a ostatnim zawodnikiem, który stracił do zwycięzcy mniej niż 15 sekund był szósty na mecie reprezentant Francji, Jules Lapierre. Polacy nie startowali. Warto również wspomnieć o dobrej postawie Irlandczyka Thomasa Maloneya Westgaarda, który zajął 18 miejsce. 

 

WYNIKI

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski