nordhagen

Bieg na 20km stylem dowolnym juniorów, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata tej kategorii w Planicy, był teatrem jednego aktora. Złoty medal zdobył Norweg Joergen Nordhagen, który na mete przybiegł z przewagą ponad dwóch minut nad rywalami. Ciekawostką jest to, że zawodnik jest członkiem młodziezowej, zawodowej grupy kolarskiej Visma | Lease a Bike Development i od roku 2025 do końca 2027 ścigać będzie się w World Tourze.

 

Norweg po punkcie pomiaru czasu na 6,6 kilometra postanowił pożegnać się z rywalami i pobiegł sowim tempem. Na kolejnym pomiarze 7,85km miał już prawie 40 sekund przewagi nad resztą rywali. Imponujące przyśpieszenie. Mogło się wydawać, ze młody zawodnik przypłaci to tempo jakimś kryzysem, jednak Nordheim z kilometra na kilometr powiększał swoją przewagę, ostatecznie na mecie miał ponad dwie minuty zapasu.

Srebro i brąz dla zawodników Włoch, medale zdobyli Aksel Artusi i Davide Ghio.

 

W biegu startowała czwórka naszych reprezentantów i właściwie do końca przedostatniego okrążenia można było mieć obawy, czy ukońćzą bieg. Z 99 zawodników, którzy przystąpili dzisiaj do rywalizacji 6 nie ukończyło biegu (wycofali się ) a aż 36 zostało zdublowanych i zdjętych z trasy.

Miejsca naszych zawodników:

46. Paweł Bryja - strata 8:42,3 minuty

53. Tomasz Wąsowicz - strata 9:31,8 minuty

54. Emil Koper - strata 9:40,1 minuty

Hubert Tomaszek nie klasyfikowany ( dubel)

 

Rywalizację ukończyło 57 zawodników.

 

>>> WYNIKI LIVE <<<

 

kace