KARLSSON

Ostatni etap trzydniowej inauguracji Puchar Świata w fińskiej Ruka - bieg pościgowy na dystansie 20 km stylem dowolnym -  w Finlandii wygrywa Szwedka Frida Karlsson. Iza Marcisz zajmuje 27 miejsce.

 

Frida Karlsson praktycznie przez cały dystans biegła razem ze swoją rodaczką Ebbą Andersson, po rozpoczęciu ostatniej pętli przyśpieszyła i zostawiła swoją rodaczkę. Linię mety przecięła z przewagą 33 sekund.

Za Szwedkami biegła duża grupa pościgowa, z której najszybciej finiszowała Norweżka Tiril Udnes Weng.

Nasza jedyna reprezentantka w biegu Izabela Marcisz zajęła 27 miejsce ze stratą ponad 4 minut. Iza awansowała z miejsca 34. W klasyfikacji U-23 (młodzieżowej) Iza zajęła 4 miejsce.

 

W biegu startowały dwie zawodniczki, z którymi Iza rywalizuje od lat na trasach Mistrzostw Świata Juniorek i U-23. Norweżka Fosseholm dobiegła na miejscu 16, 21 miejsca dla Łotyszki, trenującej do niedawna z nasza kadrą Patrycji Eiduki.

 

>>> WYNIKI KOBIET  <<<

 

Iza uzyskała dzisiaj 23 czas biegu >>> WYNIKI NETTO KOBIET <<<

 

 

Bieg panów z godnie z oczekiwaniami zakończył się zwycięstwem Johannesa Klaebo, który podobnie jak miało to miejsce w finale sprintu uciekł rywalom na ostatnim podbiegu. Drugie miejsce zajął Paal Golberg, trzecie Szwed Calle Halfarsson.

Bardzo dobre czasy netto wykręcili Norweg Simon Krueger (strata 36,6s), który startując z 50 miejsca dobiegł 12, oraz Amerykanin Scott Patterson (strata 40,3 s), który zajął 15 miejsce, a wystartował jako 52. Obaj panowie na starcie mieli strate wynoszącą minutę i 45 sekund.

 

Dominik Bury startujący z numerem 61, dobiegł do mety na 52 pozycji.

Biorąc pod uwagę czas netto biegu, Dominik zajął 42 miejsce. Bieg wygrał Krueger, przed Pattersonem.

 

>>> WYNIKI MĘŻCZYZN <<<

 

>>> WYNIKI NETTO BIEGU <<<

zeb

foto: screen Eurosport