marcisz

Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce w rozegranym w Lygna (NOR) biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w kategorii młodzieżowej Mistrzostw Świata U-23. Medal był blisko, bardzo blisko. Monika Skinder zajęła 11 miejsce, Weronika Kaleta 21, Magdalena Kobielusz 44. Mistrzynią Świata została Szwajcarka Anja Weber.

Izabela Marcisz od początku dystansu biegła w czołówce plasując się na trzecim miejscu za Szwajcarką Anją Weber i znaną nam dobrze z wspólnych treningów z naszą kadrą pod okiem duetu Wierietielny-Kowalczyk Łotyszką Patrycją Eiduką.

Jeszcze na ostatnim pomiarze czasu na 9,3 km jej przewaga nad Rosjanką Weroniką Stjepanową wynosiła 2 sekundy. Niestety przewaga Polki stopniała na finiszowych metrach i ostatecznie to Rosjanka z przewagą nad Izą wynoszącą 6 sekund zdobyła brązowy medal.

Bardzo dobrze pobiegła także Monika Skinder. Nasza specjalistka od sprintów zajęła 11 miejsce ze stratą 1:19,3 minuty, a przypomnijmy, że Polka jest "najmłodszym rocznikiem" Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Weronika Kaleta zajęła 22 miejsce, Magdalena Kobielusz 44.