lygna 2022

Pierwszą męską konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów w norweskim Lygna był bieg ze startu wspólnego na dystansie 30 kilometrów stylem dowolnym. Konkurencję zdominowali Rosjanie, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca. Wygrał Aleksander Iwszyn, przed Sawelijem Korostjeljewem i Nikitą Denisowem.

 

Patrząc na przebieg rywalizacji na trasie można pokusić się o stwierdzenie, że to Mistrzostwa Rosji w międzynarodowej obsadzie. Rosjanie pobiegli jak chcieli i wygrali jak chcieli. Dośc powiedzieć, że strata piątego zawodnika stawki wyniosła ponad minutę, strata dziesiątego to już ponad dwie i pół minuty, a ostatnie miejsce w TOP 30 to sześć minut straty do złotego medalisty.

 

W biegu startowało dwóch naszych reprezentantów Sebastian Bryja i Piotr Jarecki. Z dwójki naszych kadrowiczów to ten drugi przez większą część dystansu był lepszy, był moment, że jego przewaga nad Bryją wynosiła ponad minutę, jednak końcówka dystansu zupełnie odwróciła sytuację. Ostatecznie Bryja zajął 49 miejsce ze stratą 8:03,4 minuty, a Piotr Jarecki ukończył bieg na miejscu 59 z prawie 10 minutową stratą do zwycięzcy.

 

 

>>> OFICJALNE WYNIKI  <<<

 

kace