
Szwajcarska miejscowość Ulrichen (Goms) to tradycjnie pierwsze w sezonie zawody rangi Pucharu Kontynentalnego OPA Alpen Cup, najlepiej obsadzonego cyklu tej rangi w Europie. W zawodach startuje nasz kadra młodzieżowa trenera Jana Antolca. Na uwagę zasługuje dzisiejszy występ Zuzanny Fujak, która w biegu juniorek na dystansie 5 km stylem klasycznym zajęła 11 miejsce.
W biegu juniorek wystartowały min. Włoszki, Francuzki, Niemki, Amerykanki i oczywiście nasze zawodniczki. Najlepiej z nich spisała się wspomniana już wyżej Zuzia Fujak, która straciła do tryumfatorki biegu Francuzki Nadine Laurent 38,1 sekundy.
Miejsca pozostałych Polek:
26. Weronika Jarecka - strata 1:54,4 min
32. Anna Berezecka - strata 2:31,6 min
34. Oliwia Buśko - strata 2:40,3 min
38. Kinga Mareczek - strata 2:59,5 minuty
W biegu juniorów na dystansie 10 km stylem klasycznym mieliśmy 7 naszych zawodników. W TOP 30 zostali sklasyfikowani na 23 miejscu Piotr Jarecki i na 26 Robert Bugara. Panowie stracili odpowiednio dpo zwycięzcy Mathisa Deslogesa z Francji 2,11 i 2,15 minuty.
Miejsca naszych pozostałych reperzentantów:
44. Łukasz Gazurek - strata 3:19,7 minuty
46. Piotr Sobiczewski - strata 3:23,3 minuty
50. Adrian Kiełbasa - strata 3:25 minuty
68. Bartosz Cielnika - strata 4:26,0 minuty
73. Sebastian Bryja - strata 5:04 minuty
Sklasyfikowano 86 zawodników
kace
foto: pzn.pl