mps

Pierwsze kontrolne starty naszych kadrowiczek to zawody w fińskiej miejscowosći Muonio, gdzie w ośrodku narciarskim Olos zostaną rozegrane trzy konkurencje, sprinty stylem klasycznym ( dzisiaj tj. piątek 12 listopada) oraz biegi dystansowe stylem dowolnym i klasycznym ( jutro i pojutrze).

 

W zawodach w Muonio oprócz naszej kadry startowały reprezentacje Rosji, Niemiec, Estonii i Białorusi. Na starcie kwalifikacji sprintu stanęło łącznie 56 zawodniczek w tym nasza czwórka, oprócz wspomnianych wyżej Moniki Skinder i Izabeli Marcisz także Karolina Kukuczka i Daria Szkurat.

 

Skinder i Marcisz dotarły do półfinałów, gdzie niestety obie nie zaliczyły awansu do finału. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach 7 Skinder i 10 Marcisz.

Karolina Kukuczka zajęła w kwalifikacjach 37 miejsce, a Daria Szkurat 48.

 

>>> WYNIKI SPRINTU KLASYK <<<

 

-/-

 

Niestety naszym zawodniczkom nie powiódł się awans do finału sprintu w Olos. Monika Skinder zajęła w swoim biegu czwarte miejsce z czasem 3:29,22 min, Izabela Marcisz w drugim półfinale dobiegła na miejscu piątym z czasem 3:29,49min.

Jutro i pojutrze kolejne biegi anszych kadrowiczek.

 

Monika Skinder wygrywa swój bieg ćwierćfinałowy, Izabela Marcisz w swoim biegu zajmuje drugie miejsce. Obie zawodniczki awansują do półfinałów.

 

W kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym do ćwierćfinałów awansowały Monika Skinder z szóstym czasem i Izabela Marcisz z dwunastym.

Awans nie powiódł się Karlolinie Kukuczce i Darii Szkurat.