Starega

Team Sprinty stylem dowolnym to kolejna konkurencja rozgrywanych w Oberstdorfie Mistrzostw Świata. Polki wystąpiły w składzie Izabela Marcisz i Monika Skinder. Polki biegły w drugim biegu eliminacyjnym i zajęły ósmą pozycje i niestety nie awansowały do finałów. Polacy w składzie Maciej Staręga i Dominik Bury zajęli piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansowali do finału. Zakończyli rywalizację na 10. miejscu. 

 

 

 

 FINAŁY 

 

W finałowym biegu mężczyzn mogliśmy zobaczyć naszych reprezentantów. Maciej Staręga i Dominik Bury zajęli 10. miejsce, ze stratą nieco ponad 30 sekund do zwycięzców. Najlepsi byli Norwedzy ( Erik Valnes i Johannes Klaebo) na drugim miejscu przybiegli Finowie a na miejsce trzecie reprezentanci RSF. 

WYNIKI

 

 W biegu finałowym Pań w stawce "10" zespołów najlepsze były dziś Maja Dalqvist i Joanna Sundling.  Na miejscu drugim skończyły Szwajcarki. Trzecie miejsce zajęły Słowenki. Norweżki i zawodniczki RSF, które cały czas biegły w pierwszej trójce, zakończyły rywalizację na miejscach czwartym i szóstym. 


WYNIKI 

 

KWALIFIKACJE 

 

W pierwszym biegu eliminacyjnym kobiet w Team sprintach, rozgrywanych techniką lyżwową zwyciężył zespół ze Słoweni, na miejscu drugim znalazł się zespół ze Stanów Zjednoczonych, trzecie miejsce zajęła ekipa Szwajcarii, a ostatnią drużyną, którą zobaczymy w biegach finałowych będzie zespół z Niemiec

W drugim biegu eliminacyjnym zobaczyliśmy polski zespół w składzie Izabela Marcisz i Monika Skinder. Nasz zespół w swoim biegu zajął ósmą pozycje i niestety nie awansował do biegu finałowego. Nasze zawodniczki straciły nieco ponad pół minuty do zwycięskiej ekipy z Szwecji. Na miejscu drugim przybiegły reprezentantki RSF. Miejsce trzecie zajęły Norweżki. Miejsce czwarte zajęły zawodniczki Finlandii.  

 

WYNIKI

 
W pierwszym biegu eliminacyjnym mężczyzn zobaczyliśmy zespół polski w składzie Maciej Staręga i Dominik Bury. Nasi reprezentanci zajęli piąte miejsce. Zwyciężyła drużyna z Norwegii, przed RSF i drużyną Szwecji. Miejsce czwarte zajęła reprezentacja Canady. Nasz zespół stracił nieco ponad sekundę, ale dzięki dobrej postawie i mocniejszej stawce i pierwszym biegu awansowali do finałów. 

W drugim biegu eliminacyjnym zwyciężyli Włosi przed reprezentacją Czech, a na miejscu trzecim uplasowali się Francuzi. Jednak ten bieg był zdecydowanie wolniejszy od pierwszego i dzięki temu nasi zawodnicy mogli cieszyć się z awansu do finału. 

WYNIKI

Natalia Surdyka