marcisz

W niemieckim Oberstdorfie nadal trwają Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. W sobotę biegacze i biegaczki narciarskie rywalizują w biegach łączonych (skiathlonie). W biegu na 15 km wśród kobiet zwyciężyła Norweżka Therese Johaug, a najlepsza wśród Polek Izabela Marcisz zajęła 40. miejsce. Wśród mężczyzn, na dystansie dwukrotnie dłuższym, najszybszy był Rosjanin Aleksandr Bolszunow.

 

Johaug nie dała szans rywalkom i pewnie triumfowała z czasem 38:35.5. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Szwedki. Druga na linię mety ze stratą dokładnie 30 sekund do Norweżki przybiegła Frida Karlsson. Zaledwie 0,2 sekundy później finiszowała Ebba Andersson.

 

W biegu wystartowały trzy Polki, a najlepsza z nich była Izabela Marcisz, która ze stratą 5:25.5 minuty, zajęła 40. pozycję. 20-latka znacznie lepiej zaprezentowała się w pierwszej połowie rywalizacji, bowiem na półmetku plasowała się na 26. miejscu. Na 47. lokacie wyścig ukończyła Karolina Kaleta (strata 7:00.9), a 53. była Karolina Kukuczka (strata 8:17.8). Trenująca z polską kadrą Łotyszka Patrycja Eiduka uplasowała się na 38. miejscu.

 

WYNIKI BIEGU ŁĄCZONEGO KOBIET

 

Następni na trasę wyruszyli mężczyźni, któzy mieli do pokonania dystans 2x15 km. Rywalizację z grupą Norwegów wytrzymał Aleksandr Bolszunow i to właśnie Rosjanin zwyciężył z czasem 1:11:33.9. Drugi na metę ze stratą 1,1 sekundy przybiegł Simen Hegstad Krueger, a 0,6 sekundy później bieg zakończył Hans Christer Holund.

 

Do zawodów przystąpiło dwóch reprezentantów Polski, a lepszy z nich był Mateusz Haratyk, który ze stratą 9:05.7 minut uplasował się na 55. miejscu. Kacper Antolec został zdublowany 7 km przed końcem trasy.

 

WYNIKI BIEGU ŁĄCZONEGO MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch