MSJ

Przedostanią konkurencją w rozgrywanych w Vuokatti Mistrzostw Świata Juniorów 2021 były biegi sztafetowe juniorek, juniorów oraz sztafety MIS w kategorii U-23/młodzieżowej. W każdej z grup startowych startowała nasza reprezentacja.

 

Zdecydowanie najlepiej wypadła sztafeta juniorek na dystansie 4x3,3 km. Przypomnijmy, że dwie pierwsze zmiany są rozgrywane stylem kalsycznym, kolejne dwie stylem dowolnym. Sztafeta juniorek w składzie (wg kolejności startu) Daria Szkurat, Monika Skinder, Karolina Kukuczka i Karolina Kaleta zajęła szóste miejsce ze stratą do złotych Szwedek wynoszącą 1:39,2 minuty.

>>> WYNIKI SZTAFETY JUNIOREK <<<

 

Zwyciężyły Szwedki, przed zespołami Rosji i Norwegii. W tej konkurencji sklasyfikowano na mecie 17 zespołów narodowych.

 

Męska sztafeta juniorska w składzie Łukasz Gazurek, Robert Bugara, Bartosz Cielniak i Sebastian Bryja zajęła 11 miejsce. Nasi juniorzy stracili do zwycięskich 3,31 min.

Srebro dla Finów, a medal brązowy dla reprezentantów Włoch. Skalsyfikowano 19 sztafet.

 

>>> WYNIKI SZTAFET JUNIORÓW <<<

 

Ostatnia konkurencja biegowa dzisiejszego dnia biegi sztafetowe w kategorii młodzieżowców (U-23). Sztafety nietypowe, ponieważ w jednym zespole biegają dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Nasza sztafeta w składzie Izabela Marcisz, Dawid Damian, Mateusz Haratyk i Magdalena Kobielusz ukończyłą rywalizację na 14 miejscu.

 

>>> WYNIKI SZTAFET U-23 <<<

 

red

 

p.s Swoją drogą organizatorzy MŚJ w Finlandii nie stanęli  na wysokości zadania. Ofucjalne wyniki w pdf-ie jak to zwykle bywało nie są dostępne, a szkoda, można było podpatrzeć międzyczasy poszczególnych zawodników, miejsca po poszczególnych zmianach itd itp. Dodając do tego szwankujący LIVE wynikowy naprawdę ciężko coś z tego się dowiedzieć. Z nieciepliowścią czekamy na oficjalne wyniki.

Kuba Cieślar