marcisz

Druga konkurencja Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców (U-23) w biegach narciarskich to sprinty stylem klasycznym w kategorii U-23. Cztery medale po dwa złote i brązowe padły łupem zawodników Rosji. W kwalifikacjach wystartowali : Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz oraz Michał Skowron i Dawid Damian.

 

Dzisiejsze sprinty zdominowali zawodnicy reprezentacji Rosji, którzy z sześciu medali do zdobycia w tej konkurencji wywalczyli aż cztery. W sprincie panów tryumfował Aleksander Terentjew przed Norwegiem Aronem Aakre Rystadem i Sergiejem Ardaszewem.

W biegu pań wygrała Anastazja Faljewa przed Niemką Lisą Lohmann i Kristiną Matsokiną.

 

Jedyną naszą reprezentantką, która przebrnęła kwalifikacje była Izabela Marcisz. Iza zakończyła udział w zawodach w półfinale, ostatecznie została sklasyfikowana na 11 pozycji. Jej koronna konkurencja bieg na 10 stylem dowolnym już jutro. Trzymamy kciuki. 

 

>>> WYNIKI MEN <<<

 

>>> WYNIKI WOMEN <<<

 

STEP BY STEP

 

Iza jak szczęśliwa przegrana (lucky looser) awansowała do półfinału. W swoim biegu zajęła szóste miejsce i nie awansowała do finału.

W konkurencji pań awans Izabeli Marcisz (SS Prządki Ski), która awansuje do ćwierćfinałów z 8. czasem.

Awans nie udał się niestety Magdalenie Kobielusz.

 

Awans do dalszych biegów nie powiódł się także naszym panom, Dawid Damian zajął 46, a Michał Skowron 48 miejsce w kwalifikacjach.

 

kace

.