skinder

ZŁOTO Monika Skinder, BRĄZ - Karolina Kaleta. Polki zaczynają w wielkim stylu!!

Mistrzostwa Świata Juniorów 2021 w fińskim Vuokatti - pierwsza konkurencja to sprinty juniorek i juniorów stylem klasycznym. Kwalifikacje przebrnęła trójka naszych reprezentantów: Monika Skinder, Karolina Kaleta i Łukasz Gazurek.

 

Tego jeszcze nie było. Mamy dwa medale Mistrzostw Świata Juniorów 2021 zdobyte w jednym biegu.

Monika Skinder reprezentująca MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (trener klubowy Waldemar Kołcun) zdobyła złoty medal w sprincie stylem klasycznym a Karolina Kaleta z LKS Markam Wiśniowa Osieczany (trenerka klubowa Anna Bubula) wywalczyła brąz. To historyczna chwila dla naszych biegów narciarskich. Srebro wywalczyła w tej kategorii Szwedka Moa Hansson.

 

Dodajmy, że Polki od początkowych kwalifikacji, które wygrała Karolina, a Monika skończyła na czwartym miejscu z każdym biegiem udowadniały rywalkom kto tu rządzi. Ćwirćfinały? Pierwszy wygrywa Karolina, drugi Monika, półfinał? Pierwszy wygrywa Monika przed Karoliną... brak słów na formę dziewczyn.

 

Tak się pisze historia, gratulujemy dziewczynom, gratulujemy sztabowi trenerskiemu z Martinem Bajcicakiem na czele, gratulujemy serwisowi. Wielkie gratulacje oczywiście dla Justyny Kowalczyk za stworzenie i wdrożenie do pracy całej grupy i za "pilnowanie" żeby wszystko działało jak trzeba. Nie zapominamy o Trenerze Aleksandrze Wierietenym.

 

Mała ciekawostka związana z Moniką Skinder i jej trenerem klubowym. Wczoraj trener Kołcun przesłał nam zdjęcie które widzicie, z adnotacją, że to jest aktualne na ten sezon (sponsorzy!) na pewno się przyda w najbliższcyh dniach. Trenerze - przydało się :)

 

>> WYNIKI SPRINTU JUNIOREK <<

 

Dzisiejsze sprinty stylem klasycznym to oczywiście nie tylko medale naszych dwóch juniorek. W kwalifikacjach sprintu wystartowała jeszcze szóstka naszych reprezentantów.

Najlepiej z nich pobiegł ten, na którego najmniej liczono czyli Łukasz Gazurek. FIS-punkty Łukasza skazywały go na pożarcie, jednak właśnie on jako jedyny awansował do ćwierćfinałów na 28 miejscu. Ostatecznie został sklasyfikowany na 20 miejscu. Brawo.

Podium w tej kategorii to wewnętrzna sprawa skandynawów, wygrał Fin Niilo Moilanen, przed Norwegiem Larsem Agnarem Hjelmesetem i Szwedem Emilem Danielssonem.

 

Miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

52. Sebastian Bryja - UKS regle Kościelisko

60. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce

64, Robert Bugara - UKS regle Kościelisko

 

i lokaty naszych juniorek po kwalifikacjach:

46. Hanna Popko - UKS Hubal Białystok

49. Daria Szkurat - KS Chochołów

 

>>> WYNIKI JUNIORÓW <<<

 

 

step by step

 

Polki po świetnych kwalifikacjach i ćwierćfinałach pobiegną razem w jednym pół finale. Trzymamy kciuki.

 

Mamy dwie polki w finale, pierwsze dwa miejsca w pierwszym półfinale dla Moniki Skinder i Karoliny Kalety.