johaug

Po blisko dwóch tygodniach przerwy rywalizację w Pucharze Świata wznowili najlepsi biegacze na świecie. W zawodach fińskim Lahti do stawki powrócili biegacze z Norwegii. W sobotę odbyły się biegi łączone (skiathlon), w których triumfowali Norweżka Therese Johaug oraz jej rodak, Emil Iversen. Polacy nie startowali.

 

Kobiety rywalizowały na dystansie 2x7,5 km, a rywalkom najmniejszych szans nie dała Therese Johaug, która zwyciężyła z czasem 37:45.1. Pozostałe miejsca na podium zajęły jej rodaczki, Helene Marie Fossesholm (+28,1 sekund) oraz Heidi Weng (+29,6 sekund). Na 5. miejscu sklasyfikowana została liderka Pucharu Świata, Amerykanka Jessie Diggins.

 

WYNIKI BIEGU ŁĄCZONEGO 2X7,5 KM KOBIET

 

Mężczyźni mieli do pokonania dystan o dwa razy dłuższy, ale przeszkodziło to wracającym do rywalizacji Norwegom, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Zwyciężył Emil Iversen z czasem 1:10:18.4, który o zaledwie 0,4 sekundy pokonał Sjura Roethe. Kolejne miejsca zajęli Paal Golberg oraz Simen Hegstad Krueger. Dopiero piąty był dominujący w Pucharze Świata pod nieobecność Norwegów, Rosjanin Aleksander Bolszunow.

 

WYNIKI BIEGU ŁĄCZONEGO 2X15 KM MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch