biegi

Przedostatni dzień Tour de Ski to sprinty stylem klasycznym. Zwycięstwo zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn odnieśli reprezentanci Szwecji. Niestety naszej reprezentantce Izabeli Marcisz ne udało się awansować do biegów finałowych.

 

 

FINAŁY

 

W finale biegu mogliśmy zobaczyć trzy Szweki, dwie Rosjanki i jedną Finkę. Zwyciężyła dziś Linn Svahn, która zachwyca ostatnio w biegach sprinterskich, na miejscu drugim uplasowała się Dahlqvist Maja, a trzecie miejsce zajęła Emma Ribom. Tak więc daje nam to całe podium szwedzkie. 

Patrycja Eiduka w swoim ćwierćfinale zajęlła szóste miejsce i nie awansowała dalej. 

 

WYNIKI KOBIET

 

W biegu mężczyzn mieliśmy trochę bardziej urozmaicony narodowościoowo finał. Wystartowło w nim trzech Rosjan, Włoch, Francuz i Szwed. Zwycięstwo odniłósł Szwed Oscar Svenson, tuż za nim przybiegł Gleb Retivykh, a na miejscu trzecim sprinty zakończył Aleksander Bolshunov. Tuż za podium znalazł się zwycięzca kwalifikacji Federico Pellegrino. 

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

 

 

 

Niespełna pół sekundy zabrakło Izabeli Marcisz, aby awansować do biegów finałowych w przedostatnim etapie TdS. Polka zajęła 31. pozycję. Zwyciężyła Szwedka Linn Svahn, na miejscu drugim uplasowała się Tatiana Sorina, a trzecie miejsce zajęła Anamarija Lampic. W finałach edziemy mogli zobaczyć Patrycję Eidukę, która zakwalifikowała się z 28. pozycji. Na miejscu ósmym kwalifikacje zakończyła faworytka całego TdS Jessie Diggins. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

 

Wśród mężczyzn w kwalifikacjach najlepszy był Włoch Federico Pellegrino, który nie poraz pierwszy udowadnia, że w sprintach czuje się najlepiej. Na miejscu drugim znalazł się Aleksander Terentev, a trzeci był Valentin Chauvin. Z numerem czwartym w finałach pobiegnie lider TdS Aleksander Bolshunov. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

 

 

zdjęcie: FasterSkier.com