marcisz

Rywalizacja w Tour de Ski przeniosła się do Włoch, gdzie w Val di Fiemme biegacze zakończą rywalizację w tym prestiżowym cyklu. W piątek odbyły się pierwsze zawody, w którym zwycięstwa w biegach masowym stylem klasycznym odnieśli Rosjanie Aleksander Bolszunow oraz Natalia Nieprajewa. Polskę reprezentowała tylko Izabela Marcisz, która zajęła 34. miejsce.

 

Jako pierwsi na trasę wybiegli mężczyźni, wśród których na dystansie 15 km najlepszy był Aleksander Bolszunow z czasem 41:33.7. Drugi na mecie Włoch Francesco De Fabiani stracił do niego 1,8 sekundy, a na najniższym stopniu podium stanął rodak zwycięzcy, Aleksiej Czerwotkin. Podobnie jak w poprzednich zawodach, swoją dominację pod nieobecność Norwegów potwierdzili Rosjanie, którzy zajęli pięć z siedmiu pierwszych miejsc.

 

WYNIKI BIEGU MASOWEGO STYLEM KLASYCZNYM NA 15 KM MĘŻCZYZN

 

Także triumfem Rosji zakończył się bieg kobiet. Na dystansie 10 km najlepsza była Natalia Nieprajewa z czasem 30:35.5, wyprzedzając o 2,4 sekundy Niemkę Katharinę Hennig oraz o 4,1 sekund Szwedkę Ebbę Andersson. Jedyną Polką w zawodach była Izabela Marcisz, która tym razem niestety nie zdobyła kolejnych punktów Pucharu Świata. 20-latka zajęła 34. miejsce ze stratą 2:10.3 minut do Nieprajewej. Sztuka ta udała się za to trenującej z polską kadrą Łotyszce Patrycji Eiduce, która uplasowała się na 30. pozycji.

 

WYNIKI BIEGU MASOWEGO STYLEM KLASYCZNYM NA 10 KM KOBIET

 

Jarek Bałabuch