marcisz

Aleksander Bolszunow zwyciężył w biegu pościgowym na 15 km stylem dowolnym, zawodach kończących rywalizację w szwajcarskim Val Müstair. W trzecim etapie Tour de Ski wystartowała piątka Polaków, a najlepszy z nich był Dominik Bury, który zajął 45. miejsce. Na dystansie o 5 km krótszym najlepsza była Jessie Diggins, a kolejne punkty Pucharu Świata wywalczyła Izabela Marcisz.

Rosjanin wybiegł na trasę z minutą przewagi nad resztą stawki i bez problemu utrzymał znaczną przewagę, zwyciężając z czasem 24:04.7. Swoją pozycję startową utrzymał także drugi na mecie, jego rodak Artiom Malcew, który finiszował ze stratą 51,7 sekund. Bardzo dobrze spisał się Francuz Maurice Manificat, który startował jako siódmy, a zakończył zawody na 3. miejscu ze stratą 1:17.9 minuty do Bolszunowa.

Swoją pozycję w porównaniu ze startową poprawił także najlepszy z Polaków, Dominik Bury. 24-latek awansował aż o dziesięć miejsc i zajął 45. lokatę, ze stratą 5:23.2 minutt. Ta sztuka nie udała się jemu bratu, Kamilowi, który zajął 66. miejsce (strata 8:33.2). Jedną pozycję za nim był Mateusz Haratyk (+10:01.2), a Kacper Antolec był 70. (+12:14.3).

WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN

Wśród kobiet najlepsza była startująca z drugiej pozycji Amerykanka Jessie Diggins z czasem 26:35.1. Druga była jej rodaczka, Rosie Brennan, która straciła 5,6 sekundy, a na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Frida Karlsson (+10,7 sekund). Dopiero szósta była liderująca dotychczas w Tour de Ski Linn Svahn, która straciła do zwyciężczyni prawie minutę i trzynaście sekund.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Izabela Marcisz, która osiągnęła dwudziesty wynik dzisiejszego wyścigu i przesunęła się z 31. na 27. pozycję ze stratą 3:45.4 minuty, zdobywając kolejne punkty Pucharu Świata. Pięć lokat wyżej sklasyfikowana została trenująca z polską kadrą, Łotyszka Patrycja Eiduka. Startująca z ostatniej pozycji Weronika Kaleta nie poprawiła swojego miejsca i zajęła 55. miejsce, tracąc blisko 10 minut do Diggins.