marcisz

Biegi interwałowe stylem dowolnym kończą dwudniową rywalizację w ramach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. Na dystansie 10 km najszybsza, podobnie jak wczoraj, była Amerykanka Rosie Brennan. O 5 km dłuższy dystans pokonali mężczyźni, wśród których zwyciężył Rosjanin Alexander Bolshunov. Bliscy zdobycia punktów byli Dominik Bury i Izabela Marcisz, którzy zajęli odpowiednio 34. oraz 35. miejsce.

Brennan triumfowała z czasem 24:49.8. W czołowej trójce znalazły się także Rosjanka Yulia Stupak (34 sekundy straty) oraz rodaczka zwyciężczyni, Hailey Swirbul (+40,5 sekund). Bardzo dobre 8. miejsce ze stratą niespełna minuty zajęła trenująca z kadrą Bajcicak/Kowalczyk Łotyszka Patrycja Eiduka. Najlepsza z Polek była Marcisz, która ze stratą 2:36.3 minuty do zwyciężczyni zajęła 35. miejsce. W biegu wystartowały także Weronika Kaleta (39. pozycja, +3:02.4) oraz Monika Skinder (42. miejsce, +3:33.3).

WYNIKI BIEGU NA 10 KM STYLEM DOWOLNY KOBIET

Bieg mężczyzn zdominowali Rosjanie, którzy zajęli cztery pierwsze pozycje. Triumfował z czasem 32:46.4 Bolshunov, który był szybszy o 32,2 sekundy niż Andrey Melnichenko oraz o 39,5 sekundy od Artema Maltseva. Na 34. lokacie sklasyfikowany został najlepszy z Polaków, Dominik Bury (+1:59.5). Znacznie gorzej zaprezentowali się pozostali reprezentanci - 56. był Mateusz Haratyk (+3:28.8), Kamil Bury zajął 63. miejsce (+4:00.8), dwie pozycje niżej sklasyfikowano Dawida Damiana (+4:32.3), a 67. był Kacper Antolec (+4:45.5).