skinder

Drugi dzień rywalizacji inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w fińskiej Ruka to biegi stylem klasycznym kobiet na dystansie 10km i mężczyzn na 15km. Na starcie biegu kobiet staneły Monika Skinder, Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz.

Bieg wygrała uboegłoroczna zwyciężczyni kalsyfikacji Pucharu Świata Norweżka Therese Johaug, przed Szwedkami Fridą Karlsson i Ebbą Andersson. Trzeba zauważyć, że młode Szwedki są coraz bliżej Joahug, zapowiada się ciekawa walka o Kryształową Kulę. Nie zapominamy oczywiście o Rosjankach, któe zajęły 4 i 5 miejsce, odpowiednio Tatiana Sorina i Natalia Neprajewa. Szczególnie zaskakuje w tym sezonie ta pierwsza, któa dotychczas punkty Pucharu Świata zdobywała tylko w sprintach, a dzisiaj do podium zabrakło jes jednej dziesiątej sekundy. Będzie się działo na trasie jutrzejszego biegu pościgowego.

Najlepszy wynik z Polek to ponownie Monika Skinder i 47 miejsce ze stratą 2:22,7 min do Johaug. Miejsce w porównaniu z wczorajszym 16 w sprincie może nie powala na kolana, ale widać poprawę Moniki na dystansch. Dodajmy, że Monika wygrałą dzisiaj z trenującą z naszą kadrą Łotyszką Patrycją Eiduką ponad 20 sekund!

Weronika Kaleta zajęła miejsce 60, a Magdalena Kobielusz 68.