frida

Puchar Świata: Bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym kobiet wygrywa 21 letnia Szwedka Frida Karlsson. Therese Johaug musiała uznać wyższość swojej młodszej o 11 lat rywalki.

 

Wydawało się, że ten bieg będzie wyglądał identycznie jak większość biegów w tym sezonie, tzn Johaug, a potem długo, długo nic. I tak też było przez prawie 25 kilometrów, przewaga Johaug nad resztą stawki oscylowała od 35 do 55 sekund. Wydawało się, że nic i nikt nie może jej odebrać kolejnego zwycięstwa. Jeszcze dwa kilometry przed metą miała kilkanaście sekund przewagi, potem atak przypuściła szwedzka młodzież w postaci Fridy Karlsson i Ebby Anderson. I to z jakim skutkiem.

Karlsson dogoniła Johaug i nie dała jej żadnych szans na ostatnich finiszowych metrach. Therese próbowała, jednak Szwedka na finiszu była klasą dla siebie.

Trzecie miejsce zajęła Ebba Andersson, czwarta weteranka (już) szwedzkiej kadry Charlotte Kalla. To był szwedzki dzień w Norwegii.

 

I teraz niespodzianka, dużo i długo mówi się, o tym, że dominacja Norweżek w Pucharze Świata powoli zabija biegi narciarskie. Nie dzisiaj, dzisiaj kolejną Norweżką po Johaug była Silje Theodorsen na miejscu ... 13. Działo się dzisiaj, oj działo. Może wpływ na postawę Norweżek miały puste trybuny (koronawirus), a może nie miały swojego dnia, jednak fakt pozostaje faktem, dzisiaj zostały pokonane na swoim terenie.

 

WYNIKI LIVE

 

WYNIKI OFICJALNE

 

kace