marcisz

Niestety nasze zawodniczki, jak również druga na mecie sztafeta Niemiec zostały zdyskwalifikowane!

Mistrzyniami Świata nasze zawodniczki były przez chwilę, jednak musimy zwrócić uwagę na jeden jakże ważny aspekt. Skrót, który jest faktem tak naprawdę w walce o medal nie miał większego znaczenia, czy Iza dogoniła by Szwajcarkę i Niemkę, czy nie, medal (historyczny) i tak mielibyśmy na 100%.

 

 

Jak doszło do tego niefortunnego zdarzenia? Mówi Dawid Bril, członek polskiej ekipy prosto z Oberwiesenthal : organizatorzy przygotowali dzisiaj aż cztery trasy, dwie inne dla dziewczyn po 3,3 km, i dwie inne dla chłopaków po 2,5km. Tak naprawdę dzisiaj mamy cztery różne trasy i do tego fatalnie oznaczone. Przy krzyżówkach poszczególnych pętli mamy małe tabliczki kierunkowe wskazujące gdzie należy biec, jednak nie ma wyraźnego odcięcia innych odcinków. Naprawdę słabo to wygląda, w końcu jako pierwsza pomyliła się Niemka, Iza ruszyłą za nią - dodaje.

 

Na trasie dołożono wczoraj nowe ucho (nowy kilkuset metrowy odcinek trasy) który był prezentowany na oficjalnym treningu. Biegnąca na drugiej pozycji Niemka nie pobiegła nowego odcinka, Iza automatycznie ruszyła za nią. Dyskwalifikacja i po medalu.

 

Mistrzyniami Świata Szwajcarki, srebro dla Amerykanek, brąz dla Szwecji.

OFICJALNE WYNIKI

 

 

Tak było przed DSQ:

Jak to wyglądało na trasie? Jako pierwsza na trasę wyruszyła najmłodsza z Polek Karolina Kaleta, zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany. Karolina przybiegła na szóstym miejscu ze stratą do prowadzących Rosjanek wynoszącą 11 sekund. Druga w naszej sztafecie wystartowała ubiegłoroczna v-ce mistrzyni świata juniorek Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. I zaczęło się dziać. Monika dobiegła jako druga, 1,3 sekundy za prowadzącą Szwajcarką. Przewaga pierwszej dwójki nad resztą stawki wynosiła już 15 sekund.

Trzecia zmiana i łyżwa i Magdalena Kobielusz zawodniczka SSR LZS Sokół Szczyrk, Magda trochę straciła, jednak przybiegła na trzecim miejscu 15 sekund za prowadzącą Szwajcarką, 4 sekundy za drugą po 3 zmianie Niemką. I wreszcie ostatnia zmiana i Iza Marcisz (SS Prządki Ski) biegnąca po swój czwarty na tych mistrzostwach medal. Czego by nie mówić o biegnących z Izą rywalkach, jest po prostu klasą dla siebie. Dogoniła, przegoniła, zwyciężyła!!

 

 

WYNIKI LIVE - zobaczcie jak było

 

red