andersson

W czwartek, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów i U-23, które odbywają się w Oberwiesenthal, odbyły się biegi masowe stylem dowolnym na dystansie 15 km kobiet oraz dwukrotnie dłuższym mężczyzn. Drugi tytuł mistrzyni świata U-23 wywalczyła Ebba Andersson, a wśród mężczyzn zwyciężył Harald Oestberg Amundsen. Najlepszy z trójki Polaków był Mateusz Haratyk.

 

Wśród kobiet komplet miejsc medalowych zajęły Szwedki. Najbardziej znana z nich Andersson zwyciężyła zdecydowanie z czasem 35:44.4 i pokonała drugą na mecie Moę Lundgren o 37,1 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Emma Ribom, która straciła do zwyciężczyni 45,2 sekundy. Jedyną Polką w stawce była Weronika Kaleta, która zajęła 32. miejsce ze stratą blisko czterech minut.

 

WYNIKI KOBIET

 

Do srebrnego i brązowego medalu w końcu złoto dorzucił Amundsen. Norweg zwyciężył z czasem 1:12:42.0. Drugie miejsce ze stratą 7,4 sekund zajął zwycięzca z przed dwóch dni, Rosjanin Sergey Ardashev, a trzecie kolejny z Norwegów, Haavard Moseby (+40,5 sekund). W biegu wystąpiło dwóch Polaków, z których lepszy był 25. na mecie Mateusz Haratyk (+5:41.4). Na 41. pozycji uplasował się Michał Skowron (+9:34.4).

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch