W ubiegły weekend rywalizacja w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich przeniosła się do Lahti. W Finlandii, w biegu techniką klasyczną, zwycięstwa odnieśli Norweżka Therese Johaug oraz reprezentant gospodarzy, Iivo Niskanen. W niedzielę odbyły się biegi sztafetowe, w których triumfowały zespoły norweskie.

Johaug zwyciężyła z czasem 23:53.3 i nieznacznie, bo o 3,4 sekundy, pokonała Szwedkę Ebbę Andersson. Trzecie miejsce zajęła Finka Krista Parmakoski ze stratą 11,8 sekund. Warto podkreślić bardzo dobre 4. miejsce powracającej do regularnych startów Fridy Karlsson.

Wśród mężczyzn nie miał sobie równych Iivo Niskanen. Fin zwyciężył z czasem 32:15.5. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Rosjanin Alexander Bolshunov był drugi ze stratą 10,1 sekund, a na najniższym stopniu podium stanął Norweg Hans Christer Holund (+28,8 sekund).

W niedzielę rywalizowały ze sobą sztafety, wśród kobiet zdecydowanie zwyciężyły Norweżki z czasem 50:04.8. W ich składzie znalazły się Tiril Udnes Weng, Ingvild Flugstad Oestberg, Therese Johaug oraz Heidi Weng. Drugie miejsce zajęła Finlandia (+30,3), a trzecie Szwecja (+1:55.2).

WYNIKI SZTAFET KOBIET

Także zwycięstwem Norwegii zakończyła się sztafeta mężczyzn, jednak do ostatnich metrów o zwycięstwo rywalizowały cztery zespoły. Pierwszy na linii mety zameldował się Johannes Hoestflot Klaebo, a w jego drużynie byli Paal Golberg, Hans Christer Holund i Sjur Roethe. Na drugim miejscu ze stratą 1,2 sekund finiszowali Szwajcarzy, a pół sekundy później pierwszy zespół Rosji.