MARCISZ IZA

Druga konkurencja Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w niemieckim Oberwiesenthal to biegi indywidualne stylem klasycznym. Juniorki mają do pokonania dystans 5 kilometrów, juniorzy startują na dystansie dwukrotnie dłuższym (10km). Izabela Marcisz z SS Prządki Ski zajęła trzecie miejsce i ma drugi medal Mistrzostw Świata Juniorów!

Izabela Marcisz na dystansie 5 km stylem klasycznym uplasowała się na miejscu trzecim ze stratą nieco ponad 20 sekund do zwyciężczyni. Monika Skinder zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski do czwartego kilometra również plasowała się w ścisłej czołówce, jednak na ostatnich metrach nieco osłabła i  zajęła 12. miejsce. Karolina Kaleta była 46. Magdalena Kobileusz zakończyła start na miejscu 53.

Zwyciężczynią dzisiejszego biegu została Marie Helene Fossesholm z Norwegii, a na drugim miejscu uplasowała się Niemka Lisa Lohmann.

W kategorii mezczyzn na miejscu 44. uplasował się Sebastian Bryja, 53. był Robert Bugara, a Dawid Damian 62. Zwyciężył zawodnik Stanów Zjednoczonych Guss Schumacher.