Starega

Trzecim etapem cyklu FIS Ski Tour były wtorkowe zawody sprinterskie w szwedzkim Are. Na nietypowej trasie, bowiem większą część dytansu biegacze musieli pokonywać pod górę, najlepsi byli Therese Johaug i Johannes Hoesflot Klaebo. Bardzo dobrze z wymagającą trasą poradził sobie Maciej Staręga, który zajął 19. miejsce!

Wśród kobiet najlepsza była Therese Johaug, która skorzystała z nietypowej trasy i odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w sprincie Pucharu Świata. Norweżka w finale osiągnęła czas 2:27.56 i pokonała swoje rodaczki - Heidi Weng (+1,73 sekundy) oraz Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+2,47 sekundy). Polki nie startowały.

Bezkonkurencyjny wśród mężczyzn był Klaebo, który wygrał w każdym z biegów, a w finale zdeklasował swoich rywali i mimo że na ostatnich metrach zdecydowanie zwolnił, pokonał drugiego na mecie Włocha Federico Pellegrino o 2,39 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Renaud Jay ze stratą 3,70 sekundy.

Rewelacyjną formę zaprezentował Maciej Staręga, któremu zabrakło zaledwie 0,11 sekundy, aby awansować do półfinału! A rywali w 1/4 finału miał wybitnych, bowiem musiał rywalizować z takimi zawodnikami, jak Klaebo, Valnes, Bolshunov czy Jouve. Ostatecznie został sklasyfikowany na 19. miejscu i wywalczył pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie. Na klasyfikacjach swój występ zakończyli bracia Bury, Kamil był 59., a Dominik zajął 71. pozycję.