logo

Dzisiaj biegacze narciarscy rywalizujący w ramach Pucharu Świata w Falun biorą udział w zawodach sprinterskich stylem klasycznym. Z kwalifikacji zwycięsko wyszli Johanna Hagstroem i Erik Valnes. Polacy bez awansu do dalszej rywalizacji.

FINAŁY

 

Wśród kobiet najlepsza była Linn Svahn ze Szwecji. Młoda Szwedka, w pokonanym boju pozostawiła drugą na mecie Natalie Nepryaevą z Rosjii. Trzecie miejsce zajęła Jonna Sundling. 

 

WYNIKI 

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Paal Golberg, na drugim miejscu uplasował się Erik Valnes, a na trzeciej pozycji zakończył zmagania Aleksander Bolshunov. 

 

WYNIKI

 

 

W szwedzkim Falun odbywają się w ten weekend zawody z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Sobota to rywalizacja sprinterska stylem klasycznym. 

 

Najlepszą kobietą kwalifikacji okazała się Szwedka Johanna Hagstroem. Druga była Anna Dyvik. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Sophie Caldwell.

 

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn najlepszy był Norweg Erik Valnes. Drugie miejsce zajął Paal Golberg. Trzeci natomiast był Rosjanin Alexander Bolshunov. Polakom niestety nie udało się awansować do strefy finałowej. Maciej Staręga zajął 45. miejsce a Kamil Bury 52. miejsce.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN