johaug

W dniach 30 stycznia - 1 lutego w Konnerud odbyły się Mistrzostwa Norwegii w biegach narciarskich. Rewelacyjną formą popisała się Therese Johaug, która zdobyła dwa złote medale, a w biegu na 10 km stylem dowolnym, jak uważają eksperci, pobiła nieoficjalny rekord świata!

 

31-latka zwyciężyła z czasem dokładnie 21 minut i 33 sekund i wyprzedziła drugą Astrid Uhrenholdt Jacobsen o 44,6 sekund. Zachwytów nad wynikiem biegaczki nie ukrywał ekspert telewizji NRK Torgeir Bjørn. - To nieoficjalny rekord świata - przyznał. Z dużym spokojem swój wynik przyjęła sama Johaug. - Myślę, że runda miała 4,45 kilometra, więc przebiegłyśmy może z dziewięć kilometrów. Ale byłam szybka - powiedziała po biegu Norweżka.

 

Johaug zwyciężyła bieg na 10 km stylem dowolnym oraz bieg masowy na 15 km techniką klasyczną. Najlepsza w biegu sprinterskim na 1,2 km stylem dowolnym była Maiken Caspersen Falla. Wśród mężczyzn triumfowali Finn Haagen Krogh (15 km stylem dowolnym), zaledwie 19-letni Ansgar Evensen (sprint na 1,6 km stylem dowolnym) oraz Paal Golberg (bieg masowy na 30 km stylem klasycznym).

 

WYNIKI BIEGU NA 10 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET
WYNIKI BIEGU NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN
WYNIKI BIEGU SPRINTERSKIEGO NA 1,2 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET
WYNIKI BIEGU SPRINTERSKIEGO NA 1,6 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN
WYNIKI BIEGU MASOWEGO NA 15 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET
WYNIKI BIEGU MASOWEGO NA 30 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch