skinder

Drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Świata to sprinty stylem klasycznym. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Nepryaeva, a wśród mężczyzn Johannes Klaebo. Najlepsza z naszych reprezentantek była Monika Skinder, Kamil Bury również z kwalifikacją.

FINAŁY

Monika Skinder zajęła szóste miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym.

Finał zwyciężyła Natalia Nepryaeva, drugie miejsce zajęła Ananarija Lampic, a trzecia była Jessica Diggins.

Wśród mężczyzn zwyciężył Johannes Klaebo. Kamil Bury w ćwierćfinałach zajął szóste miejsce i nie awansował dalej.

Kwalifikacje kobiet zaczęły się o godzinie 9:15. Wygrała je reprezentantka Rosjii - Natalia Nepryaeva z czasem 3 minuty 38.8 sek. Za nią na najlepsza była Anamarija Lampic (+1.43 sek). Trzecie miejsce zajęła zaś Jessica Diggins (+2.24 sek). Monika Skinder sprint zakończyła na pozycji 30. (+12.48 sek) i jako jedyna z Polek się zakwalifikowała. 55. była Izabela Marcisz, 63. Magdalena Kobielusz. Eliza Rucka nie ukończyła sprintu.

Mężczyźni startowali od godziny 9:50. Najlepszy był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, jego czas to: 3 minuty 25.39 sek. Za nim jego rodacy: 2. Erik Valnes (+2.72 sek), a 3. Paal Golberg (+5.03 sek). Jedyny z Polaków z kwalifikacją Kamil Bury zajął 23. miejsce (+14.24 sek). Maciej Staręga był 38., a Michał Skowron 70.