poppko

Szwedka Maerta Rosenberg była najlepsze w biegu na 5 km stylem klasycznym w zawodach w ramach Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, które odbywają się w szwajcarskiej Lozanie. Najlepsza z Polek była Hanna Popko, która zajęła 18. miejsce. Sześć pozycji wyżej na dystansie dwukrotnie dłuższym uplasował się Robert Bugara.

 

Rosenberg była bezkonkurencyjna i zwyciężyła z czasem 14:15.7. Na drugim miejscu uplasowała się Szwajcarka Siri Wigger ze stratą 12,7 sekund, a na najniższym stopniu podium, dzięki bardzo dobrej postawie na końcówce dystansu, uplasowała się Amerykanka Kendall Kramer (strata 20,6 sekund).

 

Na 18. miejscu uplasowała się Hanna Popko ze stratą +1:17.3 minuty. Nie wiele więcej do zwyciężczyni straciły dwie pozostałe Polki. Na 20. pozycji sklasyfikowana została Karolina Kaleta (+1:20.4 straty), a jedną lokatę niżej zajęła Karolina Kukuczka, która straciła 1:25.9 minut.

 

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn najlepszy był Iliya Tregubov. Rosjanin triumfował z czasem 26:40.5 i zdeklasował swoich przeciwników. Drugie miejsce zajął Niemiec Elias Keck, a do zwycięzcy stracił dokładnie 45 sekund. O cztery sekundy gorszy czas miał sklasyfikowany na 3. miejscu Amerykanin Will Koch.

 

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Robert Bugara, który ze stratą 1:25.9 minuty uplasował się na 12. miejscu. Piotr Sobiczewski był 34. i stracił do Tregubova 2:50.6 minuty, natomiast ze stratą 4:20.3 minuty na 52. pozycji uplasował się Sebastian Bryja.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch