johaug

Drugi dzień Pucharu Świata, to biegi pościgowe stylem klasycznym na dystansie 10 i 15 km. Najlepsza wśród kobiet była Therese Johaug. Izabela Marcisz uplasowała się na 33. miejscu. Wśród mężczyzn najlepszy był Aleksander Bolshunov, Dominik Bury również  uplasował się na 33. lokacie.

 

 

Wśród kobiet zwyciężyła ponownie Therese Johaug, która w pokonanym boju pozostawiła Rosjankę, Natalię Nepryaevą. Miesjce trzecie zajęła Ingvild Flugstadt Oestberg. 

Najlepszą Polką, była dziś Izabela Marcisz, która zajęła 33. miesjce. Polka zaliczyła awans aż z 41. miejsca. Weronika Kaleta uplasowała się na 53. miejscu, i poprawiła się o 2 lokaty.

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn najlepszy był Rosjanin, Aleksander Bolshunov, który podobnie jak Norweżka zwyciężył z ponad 40 sekundową przewagą. Na drugiej pozycji uplasował się Johannes Klaebo, na na trzeciej pozycji zawody zakończył Simen Hegstad Krueger. 

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Dominik Bury, który zajął 33. miejsce. Na 59. pozycji znalazł się Mateusz Haratyk, a pozycje numer 67. wywalczył Michał Skowron, który pokazał że bardzo dobrze czuje się w stylu klasycznym i awansował o siedem lokat.

 

WYNIKI