a

O godzinie 10:00 w Niemieckim Dreźnie rozpoczęła się rywalizacja sprinterska w ramach Pucharu Świata. W kwalifikacjach mogliśmy oglądać trzy nasze reprezentantki (Monikę Skinder, Izabelę Marcisz i Weronikę Kaletę) i dwóch panów (Macieja Staręgę i Mateusza Haratyka).

 

 

FINAŁY 

 

Linn Svahn zwyciężyła w biegu Pań, na drugiej pozycji znalazła się Anamarija Lampic, a na najniższym stopniu Maja Dahlqvist.

 

WYNIKI

 

Wśrod mężczyzn zwyciężył Lukas Chavanat, nadrugiej pozycji uplasował się Bjoernstad Skar, a na najniższym stopniu podium Johan Haeggstroem. 

 

WYNIKI

 

 

Sobotnie przedpołudnie to kwalifikacje do sprintów stylem dowolnym w Dreźnie. Polskę reprezentowało dzisiaj pięcioro zawodników. W rywalizacji pań najlepsza w kwalifikacjach okazała się Anamarija Lampic ze Słowenii. Niestety w dalszej rywalizacji nie będziemy mogli oglądać naszych reprezentantek. Dziewczyny zajęły miejsca poza pierwszą trzydziestką, co uniemożliwiło im dalsze starty tego dnia. Najlepszą z nich okazała się Weronika Kaleta, która zajęła 49. miejsce. Monika Skinder była 51. a Izabela Marcisz 54. 

 

WYNIKI 

 

Wsród mężczyzn Lukas Chavanat zwyciężył w kwalifikacjach. Polacy nie awansowali do finałów. Maciej Staręga zajął 43. miejsce, a na miejscu 73. zakończył Mateusz Haratyk.

 

WYNIKI

 

 

Monika Ferenc