vasaloppet china

W chińskim Changchun odbyły się maratońskie zawody Vasaloppet China - czwarte w sezonie zaliczone do cyklu Visma Ski Classics. Na dystansie 50 km stylem klasycznym triumfowali Rosjanka Marina Chernusova oraz Norweg Vinjar Skogsholm. Najlepiej wśród Polaków zaprezentowała się Maria Bujok.

 

Chernusova ukończyła trasę z czasem 2:44:00.6 i wyprzedziła o ponad dwie minuty swoją rodaczkę Polinę Kalsinę. Na najniższym stopniu stanęła Norweżka Infeborg Dahl ze stratą prawie dziewięciu minut. W pierwszej "50" znalazła się Bujok, która zostałą sklasyfikowana na 47. miejscu. Bieg ukończyły jeszcze cztery Polki - na 58. pozycji była Magdalena Kwiecińska, a miejsca od 60. do 62. zajęły kolejno Marta Mroczkowska, Halina Olejniczak oraz Iwona Boś.

 

WYNIKI BIEGU NA 50 KM KOBIET

 

Wśród mężczyzn triumfował Skogsholm z czasem 2:20:31.7 i minimalnie na mecie pokonał dwóch Rosjan - Raula Shakirzyanova oraz Konstantina Glavatskikha oraz Czecha Fabiana Stoceka. Najlepszy z Polaków był Bartosz Bierowiec, który zajął 77. lokatę. Na 128. miejscu sklasyfikowany został Maciej Tracz, 154. pozycję zajął Piotr Dreslewski, a Mirosław Mroczkowski był 175.

 

WYNIKI BIEGU NA 50 KM MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch