bury

W biegu pościgowym na dystansie 10 km stylem klasycznym najlepsza była Norweżka Ingvild Flugstadt Oestberg. Wśród mężczyzn zwyciężył Aleksander Bolshunov. Bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Bury, który zakończył rywalizację na 21. miejscu. 

 

 

Wśród mężczyzn na dystansie 15 km, zwycięstwo odnotował Aleksander Bolshunov. 13 sekund do Rosjanina, stracił Sergey Ustiugov, a na najniższym stopniu podium znalazł się Livo Niskanen. 

Z bardzo dobrej strony pokazał się ponownie Dominik Bury, który na trasę biegu wyruszył jako 24. i awansował o trzy pozycje. Cieszy tym bardziej ten wynik, gdyż to jest kolejny dobry dystansowy bieg Dominika. Jego starszy brat Kamil, uplasował się na 45. miejscu, który na trasie pojawił się jako 41. 

 

WYNIKI

 

 

 

We wczorajszym biegu stylem łyżwowym, górą była Therese Johaug o niespełna 0,7 sekundy od swojej koleżanki z kadry. W dniu dzisiejszym to Oestberg odrobiła stratę do Johaug i zwyciężyła o niespełna pół sekundy. Miejsce trzecie, i podium uzupełniła kolejna z Norweżek Heidi Weng, która do ostatnich metrów walczyła z rosjanką Natalią Nepryaevą, Astrid Jacobsen oraz Ebbą Anderson. Dwie ostatnie dzielnie goniły czołową grupę i  walczyły na finiszu o podium, jednak w tej rywalizacji najlepsza okazała się być Weng. Czwarte miejsce dla rosjanki Nepryaevej, piąta była Jacobsen a szostkę uzupełniła Ebba Anderson. 

 

WYNIKI

Natalia Surdyka