Starega

Pierwszy dzień rywalizacji w Davos to biegi sprinterskie techniką dowolną. W kwalifikacjach najlepsza była Sophie Caldwell oraz Lukas Chanavat. Maciej Staręga zajął 38. miejsce w kwalifikacjach. W finałach najlepsi byli Johannes Klaebo oraz  Linn Shavn 

 


FINAŁY 

W biegu Pań, mała niespodzianka.  Zwyciężczynią dzisiejszych sprintów została młoda Linn Svahn ze Szwecji, która pokonała Maiken Caspersen Fallę. Miejsce trzecie przypadło Sophie Caldwell. Polki nie startowały. 

WYNIKI

 

W biegu mężczyzn zwyciężył Johannes Klaebo, miejsce drugie dla zwycięzcy kwalifikacji Lukasa Chavanat, trzeci na mecie zameldował się Solaas Talgboel. Z Polaków najlepiej spisał się Maciej Staręga, który zajął 38. miejsce. 

WYNIKI

 

KWALIFIKACJE 

 

Sophie Caldwell,Sitna Nillson, Jonna Sundling to pierwsze trzy zawodniczki na mecie kwalifikacji w Davos. Na "13" pozycji finshowała Maiken Caspersen Falla, która jest jedną z faworytek do zwycięstwa w dzisiejszych sprintach. 

 

WYNIKI

 
Wsród mężczyzn zwycieżył Lukas Chavanat, miejsce drugie przypadło Erikowi Valnes, a na miejscu trzecim zakończył Soolaas Taugboel. Maciej Staręga zajął 38. miejsce w kwalifikacjach i nie zobaczymy go w ćwierćfinałach. 65. miejsce zajął Dominik Bury a dwa miejsca niżej uplasował się jego brat, Kamil. 

 

WYNIKI

 

NSurdyka