santa caterina

Nasze kadry A startują w inauguracji Pucharu Świata w biegach narciarskich w Ruka (FIN), a zawodnicy kadry młodzieżowej, szkół sportowych oraz klubów startują w zawodach FIS w Santa Caterinie. Dzisiaj w programie były sprinty stylem dowolnym.

Należy zauważyć, ze włoskie zawody sa z roku na rok coraz liczniej obsadzone. Dzisiaj na starcie kwalifikacji sprintu stanęło łącznie 91 kobiet i 132 mężczyzn. Jak wypadli nasi zawodnicy. Niestety bez znaczących sukcesów.

W sprincie kobiet całe podium należało do Włoszek, zwyciężyła Ilaria Debertolis, przed Elisą Brocard i Sarą Pelegrini. Awans do ćwierćfinałów wywalczyły głównie Woszki i Francuzki, w TOP 30 panie z tych dwóch krajów oddały tylko 3 miejsca, które zajęły Słowaczka, Tajka (sic!) i Australijka.

Żadna z Polek nie awansowała do TOP 30, poniżej miejsca naszych najlepszych zawodniczek:

85. Weronika Mikołajczyk

Podium męskiego sprintu to także podwójne zwycięstwo Francuzów. Wygrał Arnaud Chaetemps, przed Clementem Arnault i Włochem Davidem Grazem (r. 2000). Podobnie jak w biegu kobiet francusko-włoska koalicja oddała w TOP 30 tylko cztery miejsca, które zajęli zawodnicy z Korei, Niemiec, Hiszpanii i Tajlandii. Szczególnie warto zapamiętać 18 letniego Hiszpana Jaime Pueyo, który rok do roku poprawił swoje FIS-punkty o 100, w ubiegłym sezonie wynosiły w sprintach 205,57, po dzisiajszym dniu mają wartośc 90,61.