johaug

Drugi dzień rywalizacji w Ruce, to biegi stylem klasycznym na dystansie 10 i 15 km. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Therese Johaug. Tylko trzy miejsca dzieliły Izabelę Marcisz od zdobycia pierwszych punktów Pucharu Świata w tym sezonie. Najlepszym Polakiem był dziś Dominik Bury, który uplasował się na 62.pozycji.

Najlepsza na dystansie 10 km była nie kto inny jak Norweżka Therese Johaug. Pół minuty straty zanotowała Krista Parmakoski a na trzeciej pozycji była Natalia Nepeyaeva.

Spośród trzech Polek na starcie, najlepiej zaprezentowała się Izabela Marcisz. Polka na trzecim kilometrze traciła do Norweżki niespełna 40 sekund i zajmowała 45. miejsce. Jednak z kilometra na kilometr przesuwała się w klasyfikacji i przekroczyła linię mety na 33.miejscu, tracąc do TOP 30 niespełna 3 sekundy. 47 miejsce zajęła Monika Skinder, która dziś popisała się naprawdę dobrym biegiem. Skinder straciła 2:19 sekundy do Norweżki, co pokazuje naprawdę spory progres w biegach długich naszej zawodniczki. Weronika Kaleta uplasowała się na 76.pozycji.

WYNIKI OFICJALNE

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł  Livo Niskannen. 13 sekund straty zanotował Johannes Klaebo. Norweg na każdym pomiarze czasu miał gorszy rezultat od Fina. Miejsce trzecie, ze stratą niespełna 15 sekund zajął Emil Iversen. Warto zaznaczyć, że poziom Panów jest bardzo zbliżony. Aż dziewięciu zawodników zanotowało stratę poniżej minuty do zwycięzcy. Jednak tak jak w rywalizacji Pań aby zmieścić się w pierwszej "30" to strata dwóch minut również  pozwalała na zdobycie punktów.

Niestety nie udało się ich zdobyć naszym reprezentantom. Najlepiej zaprezentował się Dominik Bury, który zakończył rywalizację na 62 miejscu. Maciej Staręga uplasował się cztery pozycje  niżej, a Kamil Bury zajął 73.miejsce.