skinder

Ostatniego dnia zawodów w Gaellivare zawodnicy mierzą się w biegach sprinterskich stylem klasycznym.Na liście startowej możemy zobaczyć reprezentantów Polski w kategorii seniorki,seniora i juniorki.  Zwycięstwo w sprincie w kategorii juniorek odniosła Monika Skinder. 

 


FINAŁY 

 


Bardzo interesująco wyglądała rywalizacja w biegu juniorek. W drugim ćwierćfinale wystartowały aż trzy Polki. Monika Skinder, Karolina Kaleta oraz Hanna Popko. Dwie pierwsze awansowały do półfinału. Hania Popko w tym biegu zajęła 5. miejsce.  Ewelina Kołodziej w swoim biegu zajęła 3. miejsce i również nie awanowała dalej. Magdalena Kobielusz na koniec biegów ćwierćfinałowych zanotowała drugi czas i zakwalifikowała się do półfinału.

W pierwszym półfinale zobaczylismy dwie polki. Monika Skinder oraz Karolina Kaleta awansowały do biegu finałowego. Monika wygrywając bieg, a Karolina jako LL. W drugim biegu biegła Magdalena Kobielusz, jednak polka przybiegła na miejscu piątym. 

W finałowym biegu Monika nie miała sobie równych i z przewagą ponad trzech sekund zwyciężyła nad Tilde Baangman, a aż 11 sekund straty zaliczyła trzecia na mecie Maja Aarebaeck. Karolina Kaleta zakończyła rywalizację na miejscu piątym.

WYNIKI LIVE

 

Maciej Staręga wystartował w pierwszym ćwierćfinale, ale podobnie jak Weronika Kaleta, zakończył swój bieg na 6. pozycji. W tej rywalizacji zwyciężył Olof Jonnson, który okazał się być najlepszym zawodnikiem dzisiejszego dnia. Mijesce drugie w biegu finałowym zdobył Martin Bergstoerm a na najniższym stopniu podium stanął Johan Haeggstroem. 

 

WYNIKI

 

Wśród seniorek w drugim ćwierćfinale mogliśmy oglądać Weronikę Kaletę. Nasza zawodniczka jednak przybiegła na szóstej pozyscji i zakończyła dziś swoją rywalizacje. 

W całej rywalizacji zwyciężyła Nadine Faehdrich, która w eliminacjach miała 10.rezultat. Drugie miejsce zajęła Linn Shvan a trzecia była dziś Joanna Sundling.

WYNIKI 

 

 

ELIMINACJE

 

Wśrod juniorek wszystkie nasze zawodniczki przebrnęły kwalifikacje. Na miejscu 4. zakończyła Monika Skinder. Tuż za nią uplasowowała się Izabela Marcisz, Karolina Kaleta to pozycja numer 7. na miejscu 16. przybiegła Ewelina Kołodziej, 18. była Magdalena Kobielusz, 27. Hanna Popko, i 29. Karolina Kukuczka. Zwyciężyła Tilde Baangman

 

WYNIKI LIVE

 

W kategorii seniorki zwyciężyła Johanna Hagstoerm, miejsce drugie zajęła Joanna Sundling a na trzeciej pozycji uplasowała się Linn Svahn. Wszystkie trzy wyzej wymienione zawdniczki toreprezentantki Szwecji. Jedyną reprezentantką Polski w tej kategorii była Weronika Kaleta, która zajęła 27. miejsce ze stratą nieco ponad 28 sekund. Co pozwoliło awansować do ćwierćfinałów. 

 

WYNIKI LIVE

 

Wsród seniorów zwyciężył Olof Jonnson. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Staręga, który zdołał awansować do ćwierćfinałów z 11. wynikiem. Pozostali z reprentantów nie przeszli kwalifikacji. Kamil Bury zajął 50. miejsce, Kacper Anatolec uplasował się na 54. a Michał Skowron ukończył 73. 

 

WYNIKI LIVE

 

Natalia Surdyka