johaug

Podczas gdy bacznie obserwujemy rywalizację w Szwecji, gdzie startują nasi reprezentanci, w Norwegii również toczy się rywalzacja na trasach w Beitostoelen. W dzisiejszym biegu na dystansie 10 km najlepsza była Therese Johaug, wśród meżczyzn bezkonkurenncyjny był Didrik Toenseth

 

 

Bardziej krajowe niż międzynarodowe zawody odbywają sie w ten weekend w Beitostoelen. Na liście startowej widnieją nazwiska reprezentantów Canady, Francji czy Stanów Zjednoczonnych, jednak są to pojedyńcze jednostki. 

W rywalizacji Panów najszybciej dystans 15 km stylem klasycznym pokonał Didrik Toenseth, który o ponad 18. sekund wyprzedził drugiego na mecie Johannesa Klaebo. Najniższy stopień podium obsadził Hegstad Krueger, ze stratą 36,5 sekundy. 

 

WYNIKI

 

 

Wśród Pań zawody zdominowała Therese Johaug, która z ponad minutową przewagą pojawiła się na mecie przed Heidi Weng. Dużą niespodzianką może być bardzo dobry start młodziutkiej Marie Fossesholm. 19-letnia zawodniczka straciła minutę i trzynaście sekund do Johaug, co pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium. Dzielnie reszty świata broniła Jessica Diggins, która uplasowała się tuż za podium , a niespełna dwie sekundy za nią przybiegła Sadie Bjornsen. PIerwszą szóstkę uzupełniła norweżka Marte Skannes. 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka

zdjęcie: sprot.interia.pl