MARCISZ IZA

Drugi dzień zawodów FIS w Galleivare stoi pod znakiem biegów na dystansach od 10 do 15 km. Na starcie zobaczymy naszych reprezentantów Polski, począwszy od juniora po seniorów. W kategorii juniorek zwycięstwo odniosła Izabela Marcisz.

 

W biegu juniorów na dystansie 15 kilometrów klasykiem, bardzo dobre 8 miejsce zajmuje Dawid Damian. Bieg wygrał Paal Jonsson ze Szwecji.

WYNIKI 

 

 W biegu seniorów najlepiej z naszych pobiegł Dominik Bury zajmując 14 miejsce. Reszta naszych kadrowiczów poza TOP 30, Kamil Bury to miejsce 32, Mateusz Chowaniak - 45, Mateusz Haratyk- 50, Maicej Staręga - 53.

Bieg wygrał Szwajcar Dario Cologna.

WYNIKI

 

Wśród seniorek zwycieżyła Frida Karlsson, miejsce drugie zajęła Joanna Sundling, a na miejscu trzecim uplasowała się CHarlotte Kalla, ze stratą nieco ponad 40 sekund. 

 

WYNIKI

 

 Wśród juniorek, Izabela Marcisz okazała się być najlepsza. 17. sekund straciła do niej Szwedka Tove Ericsson, na miejscu trzecim znalazła się Patricija Eiduka. W pierwszej szóstce znalazła się również Magdalena Kobielusz, ze stratą nieco ponad dwóch minut. Na miejscu 12. zakończyła zawody Karolina Kukuczka. Eliza Rucka nie ukończyła rywalizacji. 

 

WYNIKI

 

Już jutro ostatni dzień rywalizacji. Na sam koniec w Szwecji zawodnicy zmierzą się w sprintach techniką klasyczną.

 

Natalia Surdyka