MARCISZ IZA

Rosjanka Natalia Nepryaeva oraz Fin Iivo Niskanen odnieśli zwycięstwa w biegach stylem dowolnym w zawodach cyklu FIS, które odbyły się w fińskim Olos. Wśród seniorów Weronika Kaleta zajęła 17. miejsce, natomiast Mateusz Chowaniak był 53. Świetnie wśród juniorek zaprezentowały się Polki, bowiem Izabela Marcisz była druga, a tuż za nią uplasowała się Eliza Rucka.

 

Nepryaeva zwyciężyła z czasem 26:35.2 i o 15 sekund pokonała Finkę Kerttu Niskanen. Trzecia na mecie ze stratą 28,5 sekundy była Niemka Victoria Carl. Kaleta straciła do zwyciężczyni 2:10.7 minut. Bieg ukończyło 26 zawodniczek.

 

WYNIKI SENIOREK

 

Wśród seniorów najlepszy z czasem 35:01.8 okazał się Niskanen, który o 20,4 sekundy wyprzedził Rosjanina Denisa Spitsova oraz o 38,6 sekundy swojego rodaka, Perttu Hyvarinena. Blisko pięć minut po zwycięzcy na mecie uplasował się Chowaniak. Polak zajął 68.miejsce. 

 

WYNIKI SENIORÓW

 

Rywalizację wśród juniorek zdominowały podopieczne Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. Zwyciężyła Łotyszka Patrycja Eiduka (5. miejsce w klasyfikacji OPEN), natomiast kolejne miejsce zajęły Polki - Izabela Marcisz, Eliza Rucka, Magdalena Kobielusz oraz Karolina Kaleta. 14. miejsce zajęła Karolina Kukuczka, na 23. pozycji bieg ukończyła Ewelina Kołodziej, natomiast na 30. lokacie sklasyfikowano Hannę Popko. W rywalizacji nie wzięła udziału Monika Skinder.

 

WYNIKI JUNIOREK

 

Jarek Bałabuch