nowiny24.pl

Drugi dzień zawodów FIS w fińskim Olos to biegi dystansowe stylem klasycznym. Seniorki i juniorki rywalizują na identycznym 5-cio kiloemtrowym dystansie. W biegu seniorek 10. miejsce zajęła Justyna Kowalczyk, a na 18 miejscy została sklasyfikowana Weronika Kaleta. Czekamy na wyniki juniorek.

Bieg wygrała wczorajsza tryumfatorka sprintów Rosjanka Natalia Neprajewa, dwa kolejne miejsca na podium to zawodniczki gospodarzy Finki Krista Parmakoski (+3,6s.) i Kerttu Niskannen (+10,9s.).

Justyna Kowalczyk zajęła dziesiąte miejsce ze stratą 45, 2 sekundy, a Weronika Kaleta, której starta do zwyciężczyni wynosi równą minutę została sklasyfikowana na miejscu 18.

Bieg juniorek to już dominacja naszej kadry. Zwyciężyła w nim Izabela Marcisz z czasem 15:10,40 min, co daje jej siódme miejsce w klasyfikacji OPEN (łącznie z seniorkami) i oczywiście pierwsze miejsce wśród Polek, tak tak, Iza wygrała z Justyną 9 sekund!

Drugie miejsce zajęła Monika Skinder tracąc do Izy 26,2 sekundy, a trzecie trenująca z nasza kadrą Łotyszka Patrycja Eiduka.

Kolejne lokaty to także "nasze" czwarta jest magdalena Kobielusz, a piąta i to spora niespodzianka (bardzo dobry wynik ) Karolina Kaleta.

Kolejne miejsca naszych zawodniczek:

19. Karolina Kukuczka

20. Ewelina Kołodziej

25. Hanna Popko

Eliza Rucka nie stanęła na starcie biegu.

WYNIKI BIEGU

Waród mężczyzn zwyciężył Livo Niskanen z Finlandii, na drugim miejscu uplasował się Aleksander Bolshunov ze stratą niespełna 40. sekund, a najniższy stopień podium obsadził Hyvaninen Perrtu. Jedynym reprezentantem Polski był dziś Mateusz Chowaniak, który na dystansie 10 km zajął 94. miejsce, tracąc nieco ponad 4 minuty.