MARCISZ IZA

Pierwszy sprawdzian naszej kobiecej akdry w biegach narciarskich to sprinty stylem klasycznym w fińskiej miejscowości Olos. Nasze zawodniczki świetnie przebrnęły kwalifikacje, aż trzy z nich Skinder, Kaleta, Marcisz  awansowały do biegów ćwierćfinałowych. Najlepiej z naszych zawodniczek pobiegła Izabela Marcisz, która w finale zajęła czwarte miejsce.

 

Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce w finale sprintu stylem klasycznym w Olos (FIN).

Sprinty wygrała Rosjanka Natalia Neprajewa, przed finkami Anne Kyllonen i Tiaa Olkonnen.

 

Do biegów półfinałowych awansowały trzy nasze zawodniczki : Monika Skinder (piąte miejsce w kwalifiakacjach), Izabela Marcisz (9.m) i Weronika Kaleta (14.m). W pierwszym półfinale startowała Kaleta, która zajęła trzecie miejsce. Drugi półfinał z udziałem Marcisz i Skinder, dał awans tylko tej pierwszej jako LL. Iza, która była czwarta w swoim biegu awansowała dzięki czasowi (szczęśliwa przegrana - LL). Monika była ostatnia w swoim półfinale. Jak skomentowała Justyna Kowalczyk występ swoich podpopiecznych - Nie było żadnych dramatów na trasie. Dziewczyny miały dziś pierwszy trening spinterski na nartach. Do marca daleko.

 

W kwalifikacjach startowały oczywiście wszystkie nasze zawodniczki przebywające w Olos, jednak bez podziału na kategorie wiekowe, które zostaną rozegrane dopiero jutro i pojutrze w biegach dystansowych.

Miejsca naszych pozostałych zawodniczek:

41. Karolina Kaleta

47. Magdalena Kobielusz

51. Eliza Rucka

55. Ewelina Kołodziej

63. Hanna Popko

66. Karolina Kukuczka

 

 

 

 

 OFICJALNE WYNIKI FINAŁÓW

 

 

-/-

 

Weronika Kaleta startująca w pierwszym półfinale zajmuje trzecie miejsce. Czekamy na wyniki drugiego półfinału, w którym startują Monika Skinder i Izabela Marcisz.

W drugim półfinale Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce, a Monika Skinder szóste. Marcisz wchodzi o finału jako LL, czyli tzw. szczęśliwa przegrana.