nilsson

Ostatni weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich odbywa się w Kanadzie. W dniu dzisiejszym zawodnicy rywalizowali w Mass startach, stylem klasycznym. Pierwszy raz w sezonie, Therese Johaug nie stanie na najwyższym stopniu podium na dystansach. Zwyciężyła Stina Nillson oraz Johannes Klaebo. 

 

 

Może nie sensacja, ale małe zaskoczenie. Na dystansach, niepokonana była w tym sezonie Therese Johaug. W każdym biegu, w którym brała udział, wetowała zwycięstwo. Dziś jednak, musiała uznać wyższość zawodniczki ze Szwecji, Stiny Nilsson, która na finiszu ograła Norweżkę. Miesjce trzecie zajęła Ingvild Flugstadt Oestberg, która straciła tylko nieco ponad sekundę. Polki nie startowały.

WYNIKI

 

Wsród mężczyzn najlepszy był dziś Johannes Klaebo, który również stoczył zacietą walkę na finiszowych metrach z Alexem Harveyem. Na najniższym stopniu podium znalazł się Didrik Toenseth. W czołówce bieg ukończyli również, Francesco de Fabianii, jako piąty linię mety przekroczył Sjur Roethe, a pierwszą z, szóstkę uzupełnił Emil Iversen.

 

WYNIKI