johaug

Therese Johaug była najszybsza w biegu na 10 km stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Dla Norweżki było to czternaste zwycięstwo z rzędu w biegu indywidualnym! Polki nie startowały. Na dystansie o 2,5 km dłuższym najlepszy okazał się Alexander Bolshunov, a najlepiej z Polaków zaprezentował się Dominik Bury.

 

Johaug zwyciężyła z czasem 25:23.9 i wyprzedziła o 18,5 sekundy drugą na mecie Szwedkę Ebbę Andersson. Trzecia na mecie zameldowała się Amerykanka Jessica Diggins ze stratą 30,3 sekundy. Pół sekundy później swój bieg ukończyła liderka tegorocznego Pucharu Świata Ingvild Flugstad Oestberg.

 

WYNIKI KOBIET

 

Najlepszy wśród mężczyzn był Bolshunov, który z czasem 33:18.6 nieznacznie, bo o 8,9 sekundy wyprzedził Martina Johnsruda Sundby'ego oraz o 17,7 sekundy Didrika Toensetha. Dopiero na 19. miejscu bieg ukończył lider Pucharu Świata Johannes Hoesflot Klaebo, przez co jego przewaga nad Rosjaninem zmalała do 14 punktów.

 

Na 47. miejscu wyścig ukończył Dominik Bury, a jego strata do zwycięzcy wyniosła 2:50,3 minuty. Znacznie gorzej zaprezentował się jego brat Kamil, który ze stratą 5:14,8 minuty został sklasyfikowany na przedostatnim, 65. miejscu. W wyścigu nie wystartował Maciej Staręga.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch