starega

W norweskim Drammen rozegrano dzisiaj zawody Pucharu Świata w sprintach stylem klasycznym. W eliminacjach wystartowała dwójka naszych zawodników Maciej Staręga i Kamil Bury. Niestety Polakom nie udało się awansować do ćwierćfinałów.

 

W finałąch sprintu w Drammen, gospodarze okazali się mało gościnni dominując w biegach finałowych. Finał pań, wygrała, podobnie jak kwalifikacje Maiken Caspersen Falla, przed Astrid Jacobsen i Rosjanka Natalią Neprajewą. Skład finału uzupełniały:

4. Stina Nilsson (SWE)

5. Jessica Diggins (USA)

6. Anna Svendsen (NOR)

WYNIKI FINAŁU

 

Finał mężczyzn to także zwycięstwo najszybszego w eliminacjach Johannesa Klaebo. Druga lokata dla kolejnego Norwega Erika Brandsdala, podium uzupełnił Francuz Richard Jouve. Kolejne miejsca dla:

4. Sondre Turvoll Fossli (NOR)

5. Oskar Svensson (SWE)

6. Paal Troean Aune (NOR).

W pierwszej dwunastce kalsyfikacji dzisiejszych sprintów aż 8 miejsc należy do gospodarzy Pucharu Świata Drammen.

WYNIKI FINAŁU

 

 

Kwalifikacje (dystans 1,2km) wygrał nie kto inny jak Johannes Klaebo w czasie 2:25,60 minuty, przed Rosjaninem Aleksandrem Bolszunowem, który stracił do Norwega 3,54 sekundy.

Maciej Staręga został sklasyfikowany na 41 miejscu ze stratą 11,26 sekundy, Kamil Bury to miejsce 47 i strata 13,51 sekundy.

Dodajmy, że nasi zawodnicy jeszcze w sobotę startowali w Mistrzostwach Polski Seniorów na Kubalonce (Wisła).

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Kwalifkacje pań na tym samym dystansie wygrała Maiken Caspersen Falla (NOR) przed szwedkami Idą Ingemarsdotter i Johanną Hagstroem. Polki nie startowały.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

czekamy na dalsze biegi