letocha

Uniwersjada 2019, czyli akademickie Mistrzostwa Świata w sportach zimowych. Zawody rozgrywane co dwa lata w tym roku rozgrywane są w rosyjskim Krasnojarsku. W najbardziej iinteresującej nas dyscyplinie czyli biegach narciarskich rozegrano już dwie konkurencje, biegi stylem klasycznym i biegi pościgowym stylem dowolnym.

 

Najlepiej z naszych reprezentantów w Krasnojarsku zaprezentowała się zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany Urszula Łętocha (na zdjęciu). W obu rozegranych biegach studentka katowickiej AWF zajęła ósme miejsce.

W rozegranym wczoraj biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym, oprócz Łętochy startowała jeszcze Weronika Kaleta (także LKS Markam Wiśniowa Osieczany/AWF Katowice). Weronika zajęła 20 lokatę.

WYNIKI WOMEN

 

Panowie w tym samym dniu (niedziela) rywalizowali na dystansie 10 km także klasykiem. Tutaj najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Michał Skowron, który zajął 26 miejsce. Pozostali Polacy uplasowali się na miejscach:

45. Kacper Antolec

46. Mateusz Haratyk

68. Dawid Damian.

WYNIKI MEN

 

W rozgrywanych dzisiaj biegach pościgowych stylem dowolnym na identycznych dystansach 5 km kobiet i 10 panów, Urszula Łętocha utrzymała swoją ósmą pozycję. Awans zanotowała druga z naszcyh reprezentantek Weronika Kaleta, która ukończyła bieg pościgowy na 15 miejscu.

WYNIKI WOMEN

 

Najlepszym z naszych zawodników w biegu na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym ponownie okazał się Michał Skowron (MKS Karkonosze Jelenia Góra), który zajął 37 miejsce. Tuż za nim linię mety przeciął Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka (38.m).

42. Kacper Antolec (AZS AWF Katowice)

60. Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz)

WYNIKI MEN

 

 

Biegi zdominowali absolutnie reprezentanci gospodarzy. Rosjanie zdobyli wszystkie medale we wszystkich rozegranych dotychczas biegach.

 

red

foto.Andrey Pradun/skipol.pl