MARCISZ IZA

Drugą indywidualną konkurencją Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznych rozgrywanych w austriackim Seefeld są biegi łączone. Panie rywalizowały na dystansie 7,5km klasykiem i 7,5 km łyżwą. Bardzo dobry występ zanotowała Izabela Marcisz.

 

Iza będąca cały czas juniorką, zadebiutowała w biegu dystansowym na MŚ z bardzo dobrym rezultatem, ponieważ za taki uznajemy 27 miejsce, które zajęła dzisiaj w biegu łączonym.

 

Tytuł Mistrzyni Świata zdobyła Therese Johaug, która nie dała szans rywalkom na trasie dzisiejszego biegu. Z prawie minutową stratą medal srebrny zdobył jej rodaczka Ingvil Fluegstad Osteberg, brąz dla Rosjanki Natalii Njeprajewej.

 

Wróćmy jednak do Izy, zawodniczka SS Prządki Ski jest jeszcze nominalną juniorką, a w dzisiajszym biegu przy jej nazwisku na wynikach możemy zobaczyć znaczek U-23 czyli kategorię tzw. młodzieżowców (kategoria wyżej od juniorek). Iza w tej klasyfikacji zajęła siódme miejsce. Pierwszy start na tak poważnej imprezie w biegu dystansowym i od razu sukces i jeszcze jeden z lepszych czasów na PIT stopie (strefa zmiany nart) więcej chyba dzisiaj nie mogliśmy oczekiwać.

 

W biegu startowały jeszcze dwie nasze zawodniczki Urszula Łętocha i Weronika Kaleta (obie LKS Markam Wiśniowa Osieczany), zajmując odpowiednio miejsca 48 i 49.

 

WYNIKI KOBIETY

 

red