skinder

Trzecia konkurencja EYOF 2019 w Sarajewie to sprinty stylem klasycznym. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie 1200 metrów. Monika Skinder zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyła złoty medal!

 

Informację otrzymaliśmy bezpośrednio od trenera naszej ekipy w Sarajewie Marcina Rzeszótko. Była krótka : MAMY ZŁOTO.

Gratulujemy Monice Skinder, trenerom i całej ekipie.

Potem jeszcze raz kontaktowaliśmy się z trenerem Rzeszótką ciekawi jak przebiegał finał:

Łatwo nie było, dzisiaj smarowanie kosztowało nas wiele czasu i sił. W torach robił się lód, myślę, że wybraliśmy najabardziej optymalny wariant smarowania. Zresztą to zajmowało nam tutaj najwięcej czasu, przyjeżdżaliśmy pierwsi, odjeżdżaliśmy z trasy ostatni.

Oczywiście najbardziej interesował nas przebieg finału:

Monika na ostatni podbieg weszła na drugim miejscu za Rosjanką Baranową. Dociągnęła do niej, a potem na zjeździe minęła ją i jako pierwsza wpadła na metę.

 

Przypomnijmy, że to drugi medal EYOF 2019 Moniki Skinder w Sarajewie, zdobyła jeszcze brąz na dystansie klasykiem.

 

Osiemnastolatka z Tomaszowa Lubelskiego od kilku lat pisze własną historię. Zaczęła od wysokiego C zdobywając jako 16-letnia gimnazjalistka tytuł Mistrzyni Polski Seniorek 2017 w sprincie. I to w rywalizacji z zawodniczkami, które w Pucharze Świata startowały nie raz i nie dwa razy. Rok później (2018) ten wynik powtórzyła. Ten sezon to kolejne "wyczyny" zawoniczki MULKS Tomaszów Lubelski. Medal Mistrzostw Świata Juniorek, punkty w Pucharze Świata, teraz dwa medale EYOF. Monika, jest jedyną juniorką na świecie, której udała się w tym sezonie ta sztuka. Takie nieoficjalne trzy korony Moniki Skinder - Mistrzostwa Swiata, Puchar Świata i EYOF. Monika z pewnością dopisze kolejne rozdziały, Tomaszów ponownie oszaleje, a my? My możemy się cieszyć, że w polskich biegach narciarskich nareszcie coś sie dzieje.

 

W Sarajewie był także trener klubowy Moniki Waldemar Kołcun, który nakręcił ostanie metry finałowego biegu. Możecie zobaczyć go TUTAJ.

 

skinder

Ceremonia kwiatowa sprintu kobiet; foto. Marcin Rzeszótko

 

WYNIKI

 

Jak pobiegały pozostałe nasze zawodniczki? Do ćwierćfinałow awansowała oprócz Moniki tylko Ewelina Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. 45 miejsce wywalczyła Kamila Gąsienica, Karolina Kukuczka była 52.

 

Jeżeli chodzi o naszych panów, niestety żaden z nich nie przebrnął kwalifikacji. Najlepiej z nich pobiegł Piotr Sobiczewski, który zajął 37 miejsce. 40 lokata to Sebastian Bryja, 44 był Robert Bugara i 53 Bartosz Cielniak.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Kuba Cieślar