Zdjęcie

Drugi dzień rywalizacji na zawodach zEYOF 2019 w Sarajewie to biegi dystansowe stylem dowolnym. Drugi złoty medal zdobywa Szwajcarka Anja Weber. Nasze zawodniczki poza czołówką. Monika Skinder dzisiaj nie startowała.

 

Szwajcarka dzisiaj zdobyła drugi złoty medal Europejskiego Festiwalu Młodzieży w biegach narciarskich, po wczorajszym tryumfie w biegu na 7,5 kilometra stylem klasycznym. Srebro dzisiaj wywalczyła Rosjanka Alena Baranowa, brąz dla zawodniczki Niemiec Helen Hoffman.

Na starcie pod nieobecność Moniki Skinder zobaczyliśmy dzisiaj trzy nasze zawodniczki. Najlepiej z nich zaprezentowała się Ewelina Kołodziej zajmując 40 miejsce, Kamila Gąsienica była 44, a Karolina Kukuczka 51. Bieg ukończyło 81 zawodniczek.

WYNIKI WOMEN

 

Druga konkurencja dzisiajszego dnia to bieg chłopców na dystansie 7,5 kilometra oczywiście również stylem dowolnym. Złoto i srebro na tym dystansie zdobyli Norwegowie Martin Moerk i Edvard Sandvik, medal brązowy dla Szwajcara Cla Ursin Nufera.

Z naszych reprezentantów najlepiej dzisiaj pobiegł Sebastian Bryja, który został sklasyfikowany na 23 miejscu. Kolejne miejsca Polaków to:

47. Robert Bugara

61. Bartosz Cielniak

63. Piotr Sobiczewski

WYNIKI MEN

 

Jutro zawodników czeka dzień przerwy, w czwartek 14.02 zostaną rozegrane sprinty indywidualne stylem klasycznym, w piątek ostatnią konkurencją EYOF 2019 w biegach narciarskich będa czterososbowe sztafety.

 

red